اهدا کتاب

من می توانم، تو می توانی : او می تواند ...

تلاش برای ایرانی عاری از تبعیض و فقر فرهنگی

کتابها را به پرواز دربیاوریم

مهرگیتی با کمک شما خیرین عزیز و با هدف فرهنگ سازی که بخش اعظمی از آن در گرو کتاب و کتابخوانی است در طرحی جامع و دائمی بر آن شده است تا که تمام مدارس مناطق محروم را به کتابخانه مجهز کند.

مهرگیتی با کمک شما خیرین تاکنون موفق به اهدا دو میلیون و پانصد هزار جلد کتاب درسی، کمک درسی، داستانی و غیره به دانش آموزان مناطق محروم شده است. شما خیر عزیز می‌توانید با مراجعه به دفتر موسسه کتاب‌های خود را اهدا نمایید تا ما آنها را به مناطق کم‌برخوردار کشور ارسال نماییم.

اهدای کتاب

موسسه مهرگیتی از ابتدای کار خود در سال 1384 در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی میان تمامی فرزندان ایران‌زمین، ارسال کتاب به مدارس مناطق کم‌برخوردار را آغاز کرد، به طوری که تا کنون در حدود دو میلیون و پانصد جلد کتاب به این مناطق ارسال شده است. این کتاب‌ها با مبالغی که خیرین عزیز تقبل می‌کردند از انتشارات مختلف خریداری و ارسال می‌شود.

در کنار این نوع ارسال کتاب، یکی از فعالیت‏های مؤسسه که در راستای اعتلای کمی و کیفی دانش و فرهنگ دانش‏آموزان مناطق محروم صورت گرفته است طرح «کتاب برای همه» است. این طرح اولین‏بار در ارديبهشت 1393 در نمايشگاه بين‏المللى كتاب با نصب یک صندوق کتاب در غرفه ٢٣ سالن كودك و نوجوان آغاز شد. در این غرفه، کودکان و والدینشان کتاب‏های اهدایی خود را در صندوق کتاب مهر گیتی می‏انداختند تا به دست دوستانشان در مناطق محروم کشور برسد. این طرح مورد استقبال زیادی قرار گرفت و پس از آن با نصب صندوق در نقاط مختلف شهر و نیز تحویل کتاب در محل مؤسسه ادامه یافت.

در این طرح کتاب های نو و دست دوم اهداشده توسط خیرین در محل موسسه جمع‌آوری می‌شود. سپس به همت دوستان داوطلب مهرگیتی دسته‏بندی و تفکیک موضوعی و سنی شده و در نهایت به مدارس و کتابخانه‏های استان‏های کمتر برخوردار کشور ارسال می‏شود.

تا امروز بیش از 260 هزار جلد کتاب از طریق این طرح به مناطق محروم اقصی نقاط کشور ارسال شده و در اختیار دانش‏آموزان مدارس مناطق کم‌برخوردار قرار گرفته تا شاید این کودکان نیز مانند کودکان ما و شما بتوانند از لذت کتاب و کتاب‏خوانی بهره‏مند شود و پای بگذارند در راه پیشرفت خود و کشور خود.

برای همکاری در این امر نیکو شما می‌توانید:

  • کتاب‌های نو یا خوانده‌شده خود را اهدا کنید؛
  • وجه نقدی را برای خرید کتاب اهدا کنید؛
  • و یا به صورت داوطلبانه در تفکیک، دسته‌بندی و ارسال کتاب‌های اهدایی شرکت کنید.
  • در صورت تمایل به اهدای کتاب به موارد زیر دقت فرمایید:
    • کتاب‌های اهدایی باید غیر درسی یا کمک درسی باشد و می‌تواند مرتبط با تمامی مقاطع تحصیلی باشد.
    • شما باید کتاب‌های خود را به صورت حضوری به موسسه تحویل دهید، زیرا امکان قانونی مراجعه به درب منازل شما از طرف موسسه وجود ندارد. آدرس: شهرک غرب، فاز 6، گل افشان شمالی، کوچه دوم، پلاک 20. ساعات مراجعه: همه روزه از ساعت 9 الی 5 عصر.

فرم خیرین

ادامه مطلب...

View more

دونیت

ادامه مطلب...

View more

اهدای کتاب

ادامه مطلب...

View more

نیازمندیها

ادامه مطلب...

View more

لینک های مرتبط

خبر آنلاین

گالری مهرگیتی

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید