حمایت تحصیلی

من می توانم، تو می توانی : او می تواند ...

تلاش برای ایرانی عاری از تبعیض و فقر فرهنگی

هزاران دانش آموز مستعد در سراسر ایران برای ادامه تحصیلی در انتظار من و تو

یکی از عوامل افت تحصیلي دانش آموزان بخصوص در مناطق کمتربرخوردار کشور وضعيت اقتصادي خانواده هاست. مسلماً خانواده اي كه از توانایی مادي کمی برخوردار است قادر نخواهد بود بسياري از امكانات و نيازهاي اساسي آموزشی و تحصيلي فرزندان خود را تأمين کند. اين ضعف مالي از لحاظ جسمي و رواني بر كودك تأثيری منفي خواهد داشت. نداشتن امكانات تحصيلي سبب مي شود به تدريج انگيزه تحصيلي دانش‌آموز پايين بیاید و این امر باعث دل زدگي او از درس و مشق و نهايتاً افت تحصیلی و ترك تحصيل او شود .

ما به عنوان شهروندان مسئولیت پذیر در جامعه چه کاری میتوانیم در این خصوص انجام دهیم؟

برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان یا دانشجویان مستعد و نیازمند می‌توانید با انتخاب یکی از دانش آموزان یا دانشجویان از لیست زیر و پرکردن فرم خیرین یا تماس با ما آمادگی خود را برای پرداخت ماهیانه 30 هزار تومان برای دانش آموزان و 50 هزار تومان برای دانشجویان اعلام نمایید.

شما می‌توانید با همکاری خانوده و دوستان در این کار خیر شرکت کنید، برای این کار خیریه شخصی خود را تاسیس کنید و از دوستان و آشنایان دعوت کنید تا در کمپ شما شرکت کنند.

شما هم می‌توانید به صورت فردی یا گروهی حمایت تحصیلی یک یا چند دانش‌آموز یا دانشجو را در مناطق کم‌برخوردار کشور برعهده بگیرید.

مقدار کمک هزینه ماهیانه برای هر دانش آموز مبلغ 40 هزار تومان و برای هر دانشجو مبلغ 60 هزار تومان است.

در این طرح، خیرین عزیز هزینه تحصیل دانش‌آموزان یا دانشجویان مناطق کم‌برخوردار کشور را به صورت ماهیانه تقبل می‌کنند.

طرح حمايت تحصیلی مهرگیتی با هدف حمایت از تحصيل دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد مناطق محروم كشور که بیم آن میرود که بواسطه فقر مالی از تحصیل بازبمانند ، از سال 1386 آغاز شده است.

در جدول زیر تعداد دانش‌آموزان و حامیان از سال 1391 تا 1395 آورده شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید نشان‌دهنده روند رو به افزایش تعداد حامیان و دانش‌آموزان تحت پوشش است. مهرگیتی توانسته است به مرور زمان دانش‌آموزان بیشتری از مناطق کم‌برخوردار را تحت حمایت تحصیلی خود قرار دهد و امیدواریم که با این روند رو به‌رشد در سالهای آینده شاهد رشد و تعالی هرچه بیشتر فرزندان مناطق کم‌برخوردار کشورمان باشیم.

سال تحصیلی تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش تعداد حامیان
91-92 494 204
92-93 875 316
93-94 1073 443
94-95 1175 480

فرم خیرین

ادامه مطلب...

View more

دونیت

ادامه مطلب...

View more

چگونه حامی شوم؟

ادامه مطلب...

View more

نیازمندی ها

ادامه مطلب...

View more

لینک های مرتبط

خبر آنلاین

گالری

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید