خبرنامه

برگزاری جلسه هم‌اندیشی جهت بازسازی مدارس آسیب‌دیده مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

 یکشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۶، در محل موسسه خیریه مهرگیتی جلسه‌ای جهت بررسی نحوه بازسازی مدارس آسیب‌دیده از زلزله کرمانشاه برگزار شد. بیشتر

آینده‌شان را دوباره بسازیم...

آینده‌شان را دوباره بسازیم...

زلزله یکی از حوادث غیرمترقبه‌ است که گاهی ویرانی‌های فراوان به بار می‌آورد و علاوه بر خسارت‌های جانی غم‌انگیز می‌تواند آثار منفی درازمدتی نیز داشته باشد.

در زلزله اخیر غرب کشور، مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه اعلام کرد بیش از ۵۰ درصد مدارس سرپل ذهاب تخریب شدند. این بدین معنی است که روند آموزش در این منطقه به خطر افتاده و کمبود مدرسه‌های ایمن و استاندارد به شدت مشکل‌ساز خواهد شد. 

در چنین زمانی بهتر است پس از ارسال کمک‌های ضروری و گذر از بحران به فکر چاره‌جویی و بازسازی و ساخت مدارس ایمن برای مناطق زلزله زده بود؛ چرا که آموزش نیز مثل آب و برق و گاز یک نیاز زیربنایی برای کودکان این مناطق است.

مدرسه «پژوهش»، پروژه شماره ۷۱ مهرگیتی در روستای ورزقان؛ مدرسه «نهال مطهری اصل» پروژه شماره ۵۹ مهرگیتی در روستای مرکید و مدرسه «دکتر فیروز ناظم و دکتر زهرا علوی» پروژه شماره ۷۳ مهرگیتی در روستای مقصودلو مدرسه‌هایی بودند که خیرین عزیز مهرگیتی پس از زلزله استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۱ در این استان بنا کردند.

شما هم ‌می‌توانید تصمیم بگیرید که با مشارکت در ساخت یک مدرسه در نقاط زلزله‌زده کرمانشاه آینده کودکان این منطقه را بسازید.

(عکس مدارس ساخته شده پس از زلزله آذربایجان)


public-relation نوشته شده توسط: public-relation در تاریخ: دوشنبه ۲۹-آبان-۱۳۹۶ | ۱۵:۵۹

 گزارش روند کمک‌رسانی مهرگیتی به مناطق زلزله‌زده

پس از فراخوان مهرگیتی برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی جهت کمک به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، با یاری دوستان و همراهان همیشگی خود موفق به ارسال ۳۰ کامیون از اقلام اهدایی شما مردم عزیز به نواحی زلزله‌زده شدیم.  ✔️همچنین تا کنون مبلغ ۱۹۷ میلیون تومان کمک نقدی از طریق مهرگیتی برای این مناطق جمع‌آوری شده است که مقداری از آن به خرید کالاهای ضروری و الباقی به ساخت و ساز مدارس آسیب‌دیده در زلزله اختصاص خواهد یافت.  بیشتر

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید