خبرنامه

گزارش توزیع بسته‌های غذایی یلدا در کرمانشاه

به همت تمامی دوستان مهرگیتی، شب یلدای امسال ۱۲۰۰ بسته غذایی در منطقه سرپل‌ذهاب کرمانشاه و روستاهای اطراف آن توزیع شد. این بسته‌های غذایی شامل برنج، روغن، حبوبات، رب، گوشت و آجیل بوده است... بیشتر

گزارش کمک‌رسانی موسسه خیریه مهرگیتی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ گزارش شماره ۱ (۲۲ آبان الی ۱ دی ۱۳۹۶)

گزارش کمک‌رسانی موسسه خیریه مهرگیتی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ گزارش شماره ۱

شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ بود که زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر در نزدیکی ازگله در استان کرمانشاه رخ داد. اتفاقی تلخ که شمار زیادی کشته و زخمی بر جای گذاشت و بسیاری از هم‌وطنانمان را آواره و بی‌سرپناه کرد.

 

اعضای موسسه مردم‌نهاد مهرگیتی بلافاصله پس از با خبر شدن از این اتفاق دردناک اقدام به برگزاری جلسه کردند و ستاد کمک‌رسانی مهرگیتی در کرمانشاه روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه در منطقه سرپل‌ذهاب که یکی از مناطق بسیار آسیب‌دیده بود مستقر گردید.

آغاز کمک‌رسانی

موسسه مهرگیتی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود در قبال هم‌وطنان زلزله‌زده از همان روز اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و ارسال آنها برای این مناطق کرد. مهرگیتی به تیم «همیاران بحران» متشکل از چند خیریه پیوست و اطلاع‌رسانی جهت دریافت کمک‌های غیر نقدی در محل موسسه آغاز گردید.

در روزهای ابتدایی، بر اساس گزارش‌های رسیده از ستاد مهرگیتی نیازمندی‌ها به صورت مداوم از طریق شبکه‌های ارتباطی موسسه اطلاع‌رسانی می‌شد. همچنین شماره حساب‌های موسسه جهت واریز کمک‌های نقدی برای خرید اقلام ضروری اعلام گردید.

خوشبختانه استقبال مردم بی‌نظیر بود و همدلی و مهربانی آنها قابل ستایش.

دوستان بسیاری نیز در محل موسسه حضور به هم رساندند تا روند بسته‌بندی و ارسال کالاها را سرعت ببخشند.

 

 در نهایت با یاری دوستان و همراهان، موسسه مهرگیتی موفق به ارسال ۳۲ کامیون از اقلام اهدایی مردم عزیز به نواحی زلزله‌زده کرمانشاه شد.

اقلام ارسال شده شامل این موارد بود: چادر اسکان، نايلون، پتو و ملحفه، تشك و لحاف، پوشاك، كاپشن، گرمكن، کفش و پوتين، دمپايي، لوازم بهداشتی، زيرانداز، آب معدنی، مواد غذايی، شيرخشك، كنسرو، والور، اسباب بازی و لوازم‌التحریر.

 

 

اقلام اهدایی به ستاد مهرگیتی در سرپل ذهاب تحویل داده شد و از آنجا تیم اعزامی مهرگیتی در روستاها و مناطق اطراف مشغول توزیع کالاها شدند.

 

از نو می‌سازیم

با اعلام شماره حساب مهرگیتی در روزهای اولیه امدادرسانی کمک‌های نقدی زیادی نیز برای کمک به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه واریز شد که از این مبالغ برای تهیه اقلام ضروری استفاده شد.

پس از اعلام پایان نیاز به کالاهای ضروری، مهرگیتی بنا بر وظیفه و رسالت اصلی خود به فکر ایجاد کمپینی برای ساخت مدارس آسیب‌دیده از زلزله کرمانشاه افتاد و تصمیم گرفت مبالغ باقی‌مانده از کمک‌های مردمی و سایر مبالغی که جمع آوری خواهد شد را به ساخت مدارس این استان اختصاص دهد.

 

بدین منظور جلسه مشترکی با پویش «ایران‌ من» (جوانان کارآفرین اتاق بازرگانی) برگزار شد و کمپین #ازنومیسازیم جهت ساخت ۴۵ مدرسه در کرمانشاه آغاز به کار کرد.

 

تا کنون قرارداد ساخت ۴ مدرسه از طرف موسسه مهرگیتی با اداره نوسازی مدارس استان کرمانشاه بسته شده است.

 

ارسال کانکس

مجموعا تعداد ۱۲ کانکس جهت اسکان از طرف موسسه خیریه مهرگیتی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال گردید. این کانکس‌ها هم به صورت مجزا و هم در قالب کمپ‌های گروه «همیاران بحران» به مناطق آسیب‌دیده تحویل داده شد.

 

 

کمک به بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران

بر اساس اطلاعات رسیده در روزهای اولیه تعدادی از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه به بیمارستان‌های تهران منتقل شده و بستری شدند.

موسسه مردم‌نهاد مهرگیتی به نیابت از مردم عزیز رسیدگی به وضعیت بیماران بستری در دو بیمارستان امام حسین و شریعتی تهران را بر عهده گرفت. در نهایت کمک‌رسانی به ۲۵ بیمار صورت گرفت که شامل کمک‌ نقدی جهت تهیه بلیط هواپیما، تهیه لباس و ... برای ترخیص از بیمارستان، هزینه‌های دارو و تجهیزات پزشکی مثل عصا، واکر، تخت مواج و ... بود.

 

اقدامات فرهنگی

اعضای ستاد مهرگیتی در سرپل ذهاب پس از پایان یافتن توزیع اقلام ضروری سعی کردند تا با برگزاری برنامه‌هایی همچون کارگاه‌های نقاشی در مناطق مختلف برای تقویت روحیه کودکان زلزله‌زده تلاش کنند.

 

 

یلدا با کرمانشاه

موسسه خیریه مهرگیتی در شب یلدای امسال توانست با برگزاری کمپین #یلدا_با_کرمانشاه ۱۲۰۰ بسته غذایی در منطقه سرپل‌ذهاب کرمانشاه و روستاهای اطراف آن توزیع کند. این بسته‌های غذایی شامل برنج، روغن، حبوبات، رب، گوشت و آجیل بوده است.

 

.......................................

ستاد مهرگیتی در کرمانشاه همچنان برپاست و آماده کمک‌رسانی در مواقع موردنیاز است. همچنین کمپین #ازنومیسازیم برای ساخت مدارس آسیب‌دیده کرمانشاه در حال فعالیت است.

 

به امید آبادانی هرچه زودتر مناطق آسیب‌دیده کرمانشاه و بهبود اوضاع هم‌وطنانمان...

«روابط عمومی موسسه مردم‌نهاد مهرگیتی»


public-relation نوشته شده توسط: public-relation در تاریخ: چهارشنبه ۱۸-بهمن-۱۳۹۶ | ۱۳:۰۲

افتتاح ۵ مدرسه در سیستان و بلوچستان

در تاریخ ۲۱ الی ۲۳ دی ماه ۵ مدرسه خیرساز در مناطق کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان افتتاح شدند. بیشتر

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید