خبرنامه

گزارش فعالیت‌های مهرگیتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه؛ گزارش شماره ۲ (۱ دی الی ۲۰ بهمن ۱۳۹۶)

  مهرگیتی در راستای کمک به هم‌وطنان زلزله‌زده کرمانشاهی اقدامات خود را در مناطق زلزله‌زده همچنان ادامه داده است. گزارش اقدامات تا ابتدای دی ماه ۱۳۹۶ قبلاً ارائه شده و در اینجا گزارشی از این فعالیت‌ها از تاریخ یکم دی ماه تا ۲۰ بهمن ماه به اطلاع می‌رسد ... بیشتر

استقبال سازمان نوسازی مدارس کشور از به‌کارگیری مصالح نوین و فناوری‌های جدید در ساخت مدارس خیرساز

استقبال سازمان نوسازی مدارس کشور از به‌کارگیری مصالح نوین و فناوری‌های جدید در ساخت مدارس خیرساز

روز دوشنبه، ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۶، در محل موسسه مردم‌نهاد مهرگیتی، جلسه‌ای با حضور دکتر مهراله رخشانی‌مهر، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، علی شیرزاده، مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی کشور، مهندس بیدارپور، مدیر کل برنامه و بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و نماینده پویش ایران من، مهندس لاهوتی، مدیر عامل شرکت آرسیتا و خیر مدرسه‌ساز و اعضای هیئت مدیره موسسه مردم‌نهاد مهرگیتی برگزار شد.

در این جلسه به بررسی نحوه ارتقای سطح همکاری بین موسسات خیریه مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی کل کشور پرداخته شد و تصمیماتی جهت بهبود این همکاری‌ها اتخاذ گردید.

رخشانی‌مهر در این جلسه با اشاره به لزوم استفاده از مصالح نوین و فناوری‌های جدید در ساخت مدارس خیرساز گفت: «باید فضا بازتر شود تا بتوان از مصالح نوین و فناوری‌های جدید در ساخت مدارس استفاده کرد و در این خصوص موسسات مدرسه‌ساز هم می‌توانند کمک کنند. در حال حاضر ممانعتی برای این امر وجود ندارد و در بازسازی مدارس مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نیز می‌توان از آن استفاده کرد».

پدرام سلطانی در ادامه این جلسه افزود: «با افزایش تعامل میان خیرین مدرسه‌ساز و سازمان نوسازی فعالیت‌ها بسیار پرثمرتر خواهد شد. همچنین کاهش مدت زمان تحویل پروژه‌ها می‌تواند به روند مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی سرعت بخشد». وی همچنین با اشاره به خسارات وارد شده پس از زلزله کرمانشاه موضوع مدیریت بحران را مطرح کرد و گفت: «متاسفانه در حال حاضر نه در بخش ساخت مسکن و نه در موضوع مدرسه‌سازی برنامه‌ای جهت مدیریت بحران پس از بلایای طبیعی وجود ندارد. در بحث ساخت مدارس اداره نوسازی می‌تواند با کمک سایر موسسات سیاست‌هایی را جهت مدیریت بحران برنامه‌ریزی کند تا در موارد مشابه زلزله کرمانشاه به مشکل برخورد نکنیم».

در این جلسه همچنین در خصوص اصلاح قوانین و آیین‌نامه‌های موجود در حوزه مدرسه‌سازی صحبت شد و بر لزوم اصلاح قوانین به صورت شفاف و روشن تأکید گردید.

 


public-relation نوشته شده توسط: public-relation در تاریخ: سه شنبه ۲۴-بهمن-۱۳۹۶ | ۱۳:۱۲

نوروز ۹۷ با کرمانشاه

۹ الی ۱۱ اسفندماه ۹۶  بازارچه نوروزی مهرگیتی به نفع آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه برگزار خواهد شد. تمامی عواید حاصل از این بازارچه خیریه به تهیه مایحتاج آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه اختصاص خواهد یافت. بیشتر

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید