خبرنامه

سایت خبری مهرگیتی
مدرسه‌سازی، وظیفه‌ی خیرین یا دولت؟

مدرسه‌سازی، وظیفه‌ی خیرین یا دولت؟

فراهم آوردن امکانات آموزشی در تمامی نقاط کشور از وظایف اصلی دولت و نهاد آموزش و پرورش است، اما مسلماً با توجه به کمبودهای فراوانی که در عرصه آموزش داریم این امر نیازمند هزینه بسیار است. لذا امکانات دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای آموزشی کشور باشد و مسلما نیاز به کمک خیرین احساس می‌شود.

به گزارش سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، یکصد هزار کلاس درس توسط خیران ساخته شده است. یعنی تا کنون، به طور میانگین روزی 7 کلاس درس توسط خیرین احداث شده است و بیش از 2 میلیون و 500 هزار دانش‌آموز در مدارس خیرساز مشغول به تحصیل هستند.

با این حال هنوز در مناطقی از کشور (به‌خصوص مناطق روستایی) کمبود مدرسه و همچنین امکانات تحصیلی به چشم می‌خورد. بسیاری از مدارس موجود نیز نیازمند نوسازی و تجهیزند که با توجه به تعداد زیاد این مدارس فرسوده (۳۳ درصد مدارس کشور) نیاز روزافزونی به کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز احساس می‌شود.

مهر گیتی آرزومند است که با یاری روزافزون خیرین عزیز بتوانیم با احداث و تجهیز مدارس استاندارد در اقصی نقاط کشور آمار بی‌سوادی در جامعه را از 15 درصد به کمترین حد خود برسانیم و همچنین با تجهیز و نوسازی مدارس فرسوده شاهد اتفاقات ناگواری که ناشی از فرسودگی مدارس است نباشیم.

 


public-relation نوشته شده توسط: public-relation در تاریخ: یکشنبه ۱۹-دی-۱۳۹۵ | ۱۰:۵۲

عوامل مؤثر بر پيشرفت تحصيلي

برآیند مثبت چهار عامل می‌تواند منجر به پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان گردد. بیشتر

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید