خبرنامه

۱۳۶۵ مدرسه «از راه دور» در ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، گودرز شاه‌مرادی، مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش، اعلام کرد: 1365 مدرسه آموزش از راه دور در کشور داریم که 187 هزار و 177 دانش آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند. بیشتر

«لایک کردن کمک نمی‌کند»

«لایک کردن کمک نمی‌کند»

 زمانی که عکسی را در شبکه‌های اجتماعی  می بینیم که از دردهایی عظیم حکایت دارد، شاید اولین وظیفه ای که بر خود واجب می دانیم لایک کردن و نهایتا ابراز تاسف از آن است. این نوع از برخورد ما شاید بتواند موجب بیشتر دیده شدن آن عکس در فضای مجازی شود اما کنش ما کم اثرترین کنش برای رفع این محرومیت ها و دردهاست، چراکه به راستی «لایک کردن کمک نمی‌کند».

 «لایک کردن کمک نمی‌کند» نام یک پروژه ترویجی است که توسط مرکز امداد بحران سنگاپور اه‌اندازی شده است. آنها از عکس‌های واقعی جنگ، سیل و زلزله استفاده می‌کند و با اضافه کردن نماد «لایک» با استفاده از فوتوشاب توجه مخاطب را به این موضوع جلب می‌کند که «لایک کردن کمک نمی‌کند»!

از آنجایی که دنیای امروز پُر است از اطلاعات، فعالان و گروه‌های ترویج‌گری تلاش می‌کنند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، توجه و حمایت عمومی را به موضوعات پروژه‌های ترویجی خود جلب کنند. کاربران به «لایک‌ کردن» مطالب و به اشتراک گذاشتن مطالب تشویق می‌شوند. اما این نوع ترویج‌گری، خصوصا آن دسته که وابسته به شبکه‌های اجتماعی است، غالبا «توهم کنشگری» و یا «فعالیت سُست» خوانده می‌شود.

بیشتر بخوانید: https://goo.gl/qo56b0


public-relation نوشته شده توسط: public-relation در تاریخ: یکشنبه ۱۹-دی-۱۳۹۵ | ۱۱:۵۱

سایت خبری مهرگیتی

مهرگیتیبرای ثبت نام از این قسمت استفاده کنید